Wiadomości biznesowe

Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE GiEK, wiceprezesem Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie

Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) objął funkcję wiceprezesa Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie.

Bank Pocztowy jako pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie wprowadzi kartę biometryczną Płatność autoryzujesz odciskiem palca

W listopadzie br. Bank Pocztowy rozpocznie testowanie rozwiązania w ramach fazy Friends&Family, a już w grudniu przy współpracy z firmami Fiserv Polska S.A. i Thales wprowadzi do swojej oferty kartę biometryczną Mastercard. Tym samym Bank Pocztowy stanie się pierwszą instytucją w Polsce i jedną z pierwszych w Europie, która udostępni swoim klientom to innowacyjne rozwiązanie.

Najstarsze łódzkie centrum handlowe młodnieje. W obiekcie już działają odświeżone sklepy

Pierwsze łódzkie centrum handlowe przechodzi duże zmiany. Już niebawem w ofercie Nowej Górnej pojawią się kolejne, popularne marki, a już teraz można robić zakupy w odświeżonych i przestronniejszych lokalach.

Dr inż. Andrzej Chmielewski. Początek roku szkolnego. Jak zabezpieczyć dzieci przed cyberprzestępczością?

Najlepiej zapytać dziecko, czy nie spotkało się z cyberprzestępczością – mówi dr inż. Andrzej Chmielewski, Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Początek roku szkolnego to dobra okazja, by przypomnieć zasady reagowania w sieci na zagrożenia.

Kaufland sięga po odnawialne źródła energii – pierwsza fotowoltaika na dachu sklepu

Wrocławski sklep Kaufland przy ulicy Długosza jest pierwszym punktem należącym do sieci, który został wyposażony w panele fotowoltaiczne. Montaż instalacji na dachu marketu został już ukończony, a urządzenia zostaną uruchomione jeszcze w sierpniu. Według wstępnych szacunków rozwiązanie wykorzystujące OZE zaspokoi kilkanaście procent rocznego zapotrzebowania marketu na energię elektryczną.

SMS o zwolnieniu lekarskim i PUE

Już ponad 1,8 mln zwolnień lekarskich wystawili medycy z Mazowsza od początku tego roku. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina pacjentom, że mogą otrzymywać powiadomienia o wystawionych im zwolnieniach SMS-em lub e-mailem.

Prace na placu budowy STOP SHOP Zielona Góra rozpoczęte

Po otrzymaniu pozwolenia na budowę STOP SHOP Zielona Góra, IMMOFINANZ – właściciel tej marki parków handlowych wybrał firmę MIRBUD S.A. jako generalnego wykonawcę dla tego projektu. Plac budowy został oficjalnie przejęty przez wykonawcę, a prace budowlane rozpoczęte. Otwarcie parku handlowego, z łącznie 12 sklepami na dostępnej powierzchni pod wynajem prawie 6.700 m kw., planowane jest na wiosnę 2022 roku.

Lokalne mikrokosmosy, czyli po co mniejszym miastom centra handlowe?

Odwiedzamy je średnio kilka razy w miesiącu. Robimy w nich zakupy, polujemy na promocje lub po prostu szukamy rozrywki. Centra handlowe wrosły już na stałe w polski krajobraz, nie tylko ten wielkomiejski. Według danych CBRE najwięcej centrów i parków handlowych buduje się obecnie w małych miastach. Zdaniem analityków miasta małe i średnie to miejsca o największym potencjale dla rozwoju tego typu placówek. Dlaczego centra handlowe są potrzebne właśnie małym ośrodkom?

Polska potrzebuje strategii promocji szczepień ochronnych

Rosnąca niechęć do szczepień, szerzące się fałszywe informacje (tzw. fake news), akcentują pilną potrzebę podniesienia poziomu świadomości i wiedzy na temat profilaktyki chorób zakaźnych. Światowa Organizacja Zdrowia wśród 10 największych zagrożeń dla zdrowia na świecie, wymieniła aż 5 mających związek z chorobami zakaźnymi. Raport „Razem przeciw chorobom zakaźnym. Strategia na rzecz podniesienia poziomu wyszczepialności” zawiera informacje, jak promować profilaktykę zdrowotną, wpisaną w indywidualne zakresy obowiązków wszystkich pracowników ochrony zdrowia.